NEO AIR Group GmbH, Türkiye deki yatırım ortaklığını MERTAIR ile yaptı

0
273

Almanya’ nın lider ‘Kargo Charter Brokering’ şirketi olan NEO Air Group GmbH, Türkiye deki yatırımını sektörün genç şirketi MERTAIR ile yaptı.

MERTAIR Genel Müdürü Erdinç ERTEMEL, yaptığı açıklamada ;

Almanya’nın en güçlü kargo broker şirketi olan NEO Air Group ile yapılan ortaklığı çok değerli bulduğunu ve öncelikli hedeflerinin; Almanya ve diğer Avrupa ülkelerindeki özel hava kargo taşımacılığında, Türkiye menşeili uçak şirketlerinin payının arttırılması olduğunu bildirdi.

Ayrıca, NEO Air Group şirketler grubunun global network gücünü Türkiye menşeili kargo şirketlerine sunarak ihtiyaç duyulan uçak kapasite seçeneklerini en verimli şekilde kullanmayı hedeflemekteyiz.

Ülkemize yapılan yurtdışı yatırımların duraksadığı, hatta sektörde bulunan birçok İngiliz menşeili yabancı yatırımcının ülkemizdeki faaliyetlerini durdurduğu bir dönemde yapılan yatırımı kıymetli buluyorum ve bu kazanımları geliştirmek için çaba sarf edeceğiz.

NEO Air Group CEO’su Dr. Stefan Kohlmann , ise yaptığı açıklamada ;

Türkiye nin dinamiklerine ve üretim gücüne inandıkları için bu yatırımı yaptıklarını ve Türkiye üzerinden Orta Asya ve Türk Cumhuriyetlerindeki pazar paylarını genişletmek hedefinde olduklarını bildirdi.