SİNGAPUR HAVA YOLLARI TÜM DÜNYADA KAPANAN SINIRLAR SEBEBİYLE KAPASİTE DÜŞÜRÜYOR

0
382

Tüm dünyada, ülkelerin Covid-19 salgınını durdurmak için sınır kontrollerini sıkılaştırdığı bir dönemden geçiyoruz. Havacılık endüstrisinde benzeri görülmemiş bu dönemde, ülkelerin aldığı önlemler sonucu Singapur Hava Yolları olarak bazı seferlerimizi daha geçici olarak durduruyoruz.1

Bugünkü gelişmeler dahilinde, Singapur Hava Yolları, SilkAir ve Scoot’tan oluşan SIA grup Nisan ayı sonuna kadar planlanan kapasitesinin sadece %50’sini kullanacaktır. 2 Tüm dünyada sınır kontrollerinin sıkılaştırılması ve bunun hava trafiğine derin etkileri düşünüldüğünde, SIA Grup önümüzdeki süreçte kapasitesini daha da düşüreceğini tahmin etmektedir.

SIA CEO’su Goh Choon Phong konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Kısa zamanda trafiğimizin büyük bir kısmını kaybettik ve mevcut uçuş ağımızı korumak bizim için mümkün olmayacaktır. Daha açık olmak gerekirse, durumdaki bu kötüleşmenin hızlanmasını bekliyoruz. SIA Grup bu zorlu dönemin uzun bir süre devam etmesine hazırlıklı olmalı.”

Şu anda şirket likiditemizi güçlendirmek adına adımlar atıyoruz. SIA Grup, maliyetleri azaltmak için ivedi adımlar atarken aynı zamanda bir kez daha sendika ve birliklere danışacak. Ek önlemler kesinlik kazandığında sizlere duyurulacaktır.

Singapur Hava Yolları’nın İstanbul-Singapur, Singapur-İstanbul uçuş seferleri 1 Nisan – 30 Nisan 2020 arası iptal edilmiştir. Şuanki planlamalar doğrultusunda, uçuşlar Mayıs 2020 itibariyle tekrar başlayacaktır. Bu süre içerisinde çağrı merkezimiz, internet sayfamız, sosyal medya hesaplarımız üzerinden servis vermeye devam edeceğiz.

Devlet Memurları Kurallarında Değişiklik
“COVID-19 sebebiyle iade ücretlerinde bir muafiyet olmayacaktır. Orijinal biletin ücret koşullarına bağlıdır. Biletinizi 31 Mart 2021’den önce seyahatin tamamlanacağı şekilde açık bilete çevirebilirsiniz. Yenilenen rezervasyonunuz için bilet değişiklik ücreti yansıtılmayacaktır. Ancak destinasyon ve ücret türünde herhangi bir değişiklik olması halinde
ek ödeme gerekebilir. Açık bilet, biletinizin değerini koruyarak ileri bir tarihte seyahat etmenizi sağlayan bilettir. Yeni seyahat planlarınız kesinleştiğinde, yeni biletinizi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uçuşunuzun iptal olması dışında, açık biletler için para iadesi yapılmamaktadır.”

Aşağıdaki linklerden güncel uçuş ve kuralları takip edebilirsiniz.

https://www.singaporeair.com/en_UK/tr/media-centre/news-alert/?id=k7pxvh38
https://www.singaporeair.com/en_UK/tr/plan-travel/local-promotions/sss-covid19
Dünyanın ve ülkemizin yaşadığı zorlu donemi, hep birlikte en kısa zamanda atlatacağımıza Singapur ailesi olarak inancımız ile yeniden SIA uçuşlarında buluşmak dileğiyle…